ARCHIV VÝSLEDKŮ

25.4.2009 Praha - 114 hráčů

Výsledky:

1. Ahti Lampi (Finland), 2. Petr Tměj (THC Stiga Elites), 3. Edgars Caics(Latvia)...22. Václav Pikl, 29. Pavel Plešák, 40. Martin Ženíšek, 58. Stanislav Suchý, 64. Markéta Pilařová, 68. Jan Kubernát, 86. Hynek Nechutný

Celkem 114 hráčů se sjelo do české metropole. Mezi účastníky nechyběla ani sedmička hráčů z první desítky světového žebříčku. Turnaj vyhrál úřadující mistr Evropy Ahti Lampi z Finska. Ve finále mu byl zdatným protivníkem Petr Tměj ze Stiga Elites. Na turnaj se sjelo i devět hráčů Gladiators. Vašek Pikl (22.) s Pavlem Plešákem (29.) splnilo roli favoritů a postoupilo do A-finále. Pavel pouze na úkor Martina Ženíška (40.), který se, stejně jako vloni, musel úporně probíjet B-finále k nejvyšším umístěním. V "béčku" byl z Gladiátorů sám společně s hráči, kteří jsou na hodně podobné úrovni. Přesto se desátým místem rozhodně neztratil a nechal za sebou ještě 14 soupeřů.

V C-finále se nakonec sešla trojice hráčů. Stanislav Suchý (58.) se dostal až do čtyřčlenného play-off, kde nakonec podlehl. O šest míst níže skončila Markéta Pilařová (64.), která si jistě připsala jeden z nejlepších výsledků v letošní sezóně. Posledním z trojlístku v C-finále byl Jan Kubernát (68.). I přes nerozehranost dokáže předvádět hokej vedoucí k solidním výsledkům. Osmý ve skupině D-se umístil Hynek Nechutný (86.), který předvedl svůj standartní výkon. Velkým překvapením byl výkon Lukáše Jílka (93.), který v základní skupině zůstal jen jeden bod a jedno místo za Honzou Kubernátem. Bohužel to byly umístění, které byly děleny i skupinami a tak se jejich cesty na odpoledne rozdělili. Lukáš se al ani v D- finále neztratil a přestože přesně před rokem na Czech Open začínal dokázal si výrazn za tu dobu polepšit. Navíc se umístil hodně vysoko také v tabulkách obránců a útočníků. Naděje pro příští rok, až v týmu nebude hostující Standa Suchý. Nikdo z hráčů Glad's nespadl do skupiny E, kde spolu bojovalo dalších 18 hráčů. Turnaje se zúčastnilo 114 hráčů, přesto ho dokončilo pouze 112. V E-skupině již nenastoupil jeden z nováčů do odpoledního turnaje a v C-skupině vzdal své účinkování Margolis z RuskaPokud jste dobře počítali a pozorně jste četli, tak jste se dopočítali pouze osmi hráčů, přestože je na úvod napsáno devět Gladiátorů. Tím devátým (nikoliv výkonem) je třetí zahraniční posila v historii klubu pro MR ve Svitavách. Po slovenské dvojici Karol a Tomáš Hudec, kteří Glad's reprezentovali v době největší krize klubu na MR 2005 v Praze, přichází posila neméně výrazná posila v podobě dánského reprezentanta, předsedy mezinárodní ITHF, Bjarneho Axelsena. Tento hráč s radostí přijal výzvu v podobě soutěže družstev na vrcholu české sezóny. V bojích na Czech Open postoupil do A-finále a tam skončil na slušném 28. místě. Přestože v závěru už bojoval s únavou, stejně jako většina hráčů Glad's. Dokázal uhrát vítezství proti oběma Turoňům a také Zdeňkovi Matouškovi, kteří nechyběli v play-off. Vašek Pikl na Czech Open poprvé postoupil do finálové skupiny, kde zvítězil nad A.Zacharovem, Caisem, S. Krausem, Sládkem a P. Turoněm, kteří se dostali do play-off. Litoval pak několika smolných zápasů a ztrát v nich v posledních okamžicích, že se sám do něho nedostal.  Byl to jeho 100. turnaj Českého poháru, který se tak veleúspěšným nestal.  Jako ocenění za oddanost stolnímu hokeji získal při zahajovacím ceremoniálu pamětní list.